בריקים כאלמנט עיצובי טרנדי

טבעי, ממוחזר, אקוסטי ויוקרתי. חיפוי בבריקים מעץ תופס תאוצה בישראל.

אחד הטרנדים החמים בעולם עיצוב הפנים הוא קיר "בריקים". המראה של הבריקים ייחודי, המגוון רחב והם מוסיפים עניין וצבע לחלל. "בריקים" הם למעשה "לבנים" (Brick - לבנה בתרגום מאנגלית) ובהקשר של עיצוב הפנים - חיפוי קיר בעזרת לבנים מסוגים שונים. בניית קיר באמצעות לבנים נחשבת לשיטה המסורתית והעתיקה ביותר, וגם השימוש במבנה מהסוג הזה כאלמנט עיצובי הוא כבר לא דבר חדש אולם בישראל הוא תופס תאוצה בשנים האחרונות.

IMG 5007

 

בריקים מגיעים בשני אופנים: בריקים מפירוק ובריקים חדשים. החדשים מיוצרים על פי דרישת הלקוח – בהתאם לגודל, לצבע ולמרקם הדרוש. לעומת זאת, בריקים מפירוק נאספים מאתרים ובניינים ישנים מרחבי העולם.

מלבד חיפוי באריחי אבן ישנה מגמה שהולכת וגדלה לשימוש בחיפוי באריחי עץ. המראה המרשים משדר חמימות וביתיות, ויתרונו הגדול הוא שהחומר הוא טבעי לגמרי, ומיוצר משאריות ומפסולת של עץ ממוחזר ועד לוחות עץ חדשים. הבריקים יכולים להיות עשויים ממגוון עצים כמו איקליפטוס, ברוש, בוק או אלון, הם נחתכים למידות שונות בהתאם לצורך וטבולים בחומר מעכב בעירה. לאחר ההרכבה הידנית על לוחות, בה מותקן כל בריק אחד אחד, הם נצבעים בלכה.

במחלקת הנגרות שלנו בא. שדה פרויקטים מתמחים בעבודות עץ מורכבות ובהם גם חיפוי קירות בבריקים מעץ. מדובר בחומר יקר ביחס לחומרים המתועשים הנפוצים, ואלה שיבחרו בו הם מעצבים ואדריכלים שירצו ליצור חלל שמשדר יוקרתיות וחמימות.

IMG 0565222