שדה התעופה בסינגפור

האדריכל הישראלי שמאחורי התכשיט של צ'נגי (Changi)

האווירה בהם יכולה להיות רומנטית, משפחתית ולעתים גם טרגית, תלוי את מי שואלים. לא מדובר בסרטי קולנוע אלא בשדות תעופה, שהפכו בשנים האחרונות ליותר מסתם תחנות מעבר בין מדינה למדינה. הם גדולים יותר, משודרגים יותר, מפוארים יותר, כשהמטרה היא ליצור חוויית בילוי נוחה, אטרקטיבית ומפנקת. לאדריכלות ולעיצוב יש חלק נכבד בכך, כשכל פרט בתכנון נלקח בחשבון, וקיימים כיום בעולם שדות תעופה שהם חגיגה לעיניים.
מדי חודש נביא לפניכם שדה תעופה אחר - מרהיב, מפנק או יוצא דופן, ואפילו כזה שלהיתקע בו יכול להיות דווקא חווייה מהנה ביותר.

התמונות מאתר http://www.dezeen.com/

Safdie-Architects-Changi-Airport-Singapore dezeen ban

 

נתחיל עם שדה תעופה שטרם נבנה וצפוי להיתפתח רק ב-2018 - "התכשיט" - כפי שמכנים אותו. מדובר ב-  Changi Airport בסינגפור שהוכרז בעבר כטרמינל הטוב בעולם, ושהולך לעבור מתיחת פנים רצינית. מי שעומד מאחורי הפרויקט הוא האדריכל הישראלי משה ספדיה, שתכנן בין היתר, גם את אגף היוצאים ואת קניון הדיוטי פרי של נתב"ג 2000.לפי הכותרות במדיות השונות מדובר
באירוע מכונן בעולם האדריכלות הבינלאומית. השדה הולך להפוך למרחב ציבורי משותף תחת כיפת זכוכית בו מפל מים עצום וגן במרכזו. הוא יעוצב בצורת אליפסה שקופה מזכוכית ומפלדה, ויכניס לתוכו את כל האלמנטים של עיצוב החוץ לעיצוב הפנים. בטרמינל יהיו 10 קומות, 5 מעל הקרקע ו-5 מתחת, ובתוכו יתפרסו מאות חנויות ובית מלון עם מאה חמישים חדרים.

Safdie-Architects-Changi-Airport-Singapore dezeen 468 2