תקרות בלי גבולות

מעץ, מזכוכית, מפיברגלס, עם תאורה נסתרת או תאורה גלויה - האפשרויות לעיצוב תקרות הן בלתי מוגבלות. אדריכלים ומעצבים הופכים את התקרות ליצירת אומנות של ממש

 

תקרות בעלות צורות גאומטריות יוצרות אפקטים מעניינים, ומעבר לכיסוי או להסתרה הופכות להיות פריט עיצובי בפני עצמו. חברת architect-k יצרה בבית משרדים תקרה בעלת עיצוב גאומטרי עם תאורה נסתרת.

 


את התקרה שבמסעדה זו שבלוס אנג'לס עיצב
Takeshi Sano שהקים את חברת SWeet co. היא עשוייה מאלפי מקלות עץ שנחתכו לאחר חישוב מדוייק על מנת ליצור אפקט של עננים.

עוד שימוש מעניין בעצים וגם בהשראת עננים נעשה על ידי חברת Bluarch במסעדה בניו-יורק. מדובר במערך גיאומטרי שלם של עצים בתלת מימד שמקיפים את המסעדה מלמעלה.


קוסטה נברינו שביוון, נחשבת ליעד אטרקטיבי ואקסלוסיבי. בין שלל המסעדות שעל קו המים שבמקום נמצאת גם
Bar Bouni. כחלק מהאווירה המשוחררת והעיצוב במסעדה שמשלב הרבה עץ ואת הצבע הלבן, התקרה שבמרפסת שלה עשויה מיריעות בד לבנות שמתנופפות ברוח וזזות במקביל לגלי הים במקום. על האדיכלות אחראי צוות K-STUDIO שידועים בפרויקטים שמשדרים רוגע ויוקרה גם יחד.


ממסעדות לתקרה בית מלון שבסין שעיצבה חברת
make architects בהשראת שדות האורז המדורגים כחלק מהתרבות המקומית. אלמנט התקרה חוזר בכמה מקומות במלון, בכניסה ובברכה למשל ומשלב בתוכו תאורה חמה ורכה שמוסיפה לאווירה.

 

נסיים בתקרה בחניון. סטודיו Paul Raff  עיצב על גבי תקרת חניון בטורונטו שבקנדה פאנלים של פיברגלס, כשהרעיון היה "להקפיא" את ימת אונטריו עליו שוכנת העיר. השימוש בחומר המסויים הזה עושה את העבודה ומקנה תחושה של גלי מים מעל.